Asistent procurari (Cod: BEW AP)

Kaufland Romania SC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea chestionarelor si sarcinilor pentru clienti si generarea comenzilor;
- Pregatirea si intocmirea documentelor pentru licitatii si contracte;
- Asistenta la negociere;
- Intocmirea analizelor de beneficii a evaluarilor economice si a evaluarii furnizorilor;
- Analiza pietei de procurari;
- Asistenta la initierea, implementarea, controlul si dezvoltarea proceselor;

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice finalizate;
- Persoana proactiva;
- Experinta minima intr-o pozitie similara sau cel putin practica pe timpul facultatii;
- Cunostinte MS Office (Word Excel, Power Point) si reprezinta un avantaj cunostintele de SAP R3;
- Cunostinte bune de limba germana si / sau engleza;
- Spirit de echipa;
- Abilitati de comunicare;
- Gandire analitica, flexibilitate, capacitate de impunere;
- Orientare puternica spre client;
- Grad inalt de implementare;

Cu peste 800 de filiale Kaufland este pe plan intern si international una din cele mai dinamice companii din domeniul comertului cu amanuntul din Germania.
Calitatea, gama diversificata de produse cat mai ales preturile mici sunt pentru client cele mai importante criterii de alegere.
Kaufland indeplineste exact aceste dorinte.
La Kaufland clientul este mereu in centrul atentiei.
Acestea sunt bazele succesului nostru.
Sunteti interesati?
Atunci va rugam sa ne trimiteti scrisoarea de intentie specificand pozitia si codul pozitiei pentru care aplicati, CV-ul, o fotografie, copii dupa actele de studii care va reprezinta cel mai bine.
Va rugam sa ne comunicati informatii in legatura cu disponibilitatea de a incepe activitatea in cadrul firmei cat si asteptarile salariale.
Kaufland Romania SCS
Soseaua Colentina Nr.6
RO-021173 Bucuresti
Fax.:021.305.70.76
E-Mail: recrutare@kaufland.ro