Asistent medical generalist

Medicover

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
Participa la educatia medicala a pacientului;
Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale.

CERINTE

Aviz de libera practica si asigurare de malpraxis la zi;
Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
Cunostinte medii de operare PC;
Disponibilitate de lucru full time, in ture.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
Programe de training ( in functie de pozitie/specialitate);
Participarea la diferite congrese/conferinte medicale;
Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
Program de lucru flexibil;
Pachet complex de beneficii medicale.

DESCRIEREA FIRMEI

DESCRIEREA COMPANIEI:

Medicover isi mareste echipa!

Grupul Medicover se numara printre cei mai mari furnizori de servicii medicale private din Europa Centrala si de Est si ofera servicii medicale integrate pacientilor din 14 tari europene. De-a lungul celor peste 20 de ani de activitate in Romania, Medicover a fost alaturi de oameni, oferindu-le ingrijire medicala la cele mai inalte standarde suedeze si acces la o gama variata de specialitati medicale si chirurgicale. In Romania, Medicover dispune de o retea de 18 clinici proprii in Bucuresti si in tara si un spital generalist – Spitalul Medicover.
Grupul Medicover se afla intr-o continua crestere si are o viziune pe termen lung pentru toate tarile in care isi desfasoara activitatea. De asemenea, actionarii companiei reinvestesc in fiecare an intregul profit realizat, pentru a asigura o dezvoltare sustenabila si un nivel inalt de calitate în operatiunile sale.

For more information please visit http://www.medicover.ro.