ASISTENT MEDICAL GENERALIST

S.C. CLINICA BLUMED S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
Participa la educatia medicala a pacientului;
Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului
Experienta in recoltare

CERINTE

Minim 1 an experienta anterioara ca asistent medical;
Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
Cunostinte medii de operare PC (Word, Internet);
Cunostintele medii de limba engleza pot constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

CLINICA BLUMED este o clinica medicala multidisciplinara activa pe piata serviciilor medicale din anul 2011. Misiune noastra este de a asigura o evaluare corecta a starii de sanatate prin implementarea unui standard de excelenta in servicii medicale, oferind un diagnostic precis si concis, intr-o atmosfera care sa favorizeze demnitatea si respectul pentru pacient.