Asistent Medical de Laborator

PROFILES RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestioneaza activitatea de prelucrare a probelor biologice conform procedurilor de lucru, cu verificarea aparaturii din dotare din punctul de vedere al calibrarilor;
- disecă țesuturile proaspete și fixate destinate examenului histopatologic conform protocolului sau indicațiilor medicului anatomopatolog;
- operează histoprocesorul conform fluxului din laborator;
- pregăteşte necesarul de materiale şi instrumentar;
- participă efectiv la programul de laborator cu tot ce este necesar;
- intocmeste necesarul de consumabile şi il preda compartimentului administrativ;
- completarea documentelor specifice activitatii de laborator.

CERINTE

• Absolvent studii postliceale sanitare, cu diploma de asistent de laborator;
• Nu este solicitata experienta pe un post similar
• Buna capacitate de comunicare, organizare, seriozitate;

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de formare profesionala alaturi de o echipa de medici profesionisti;

Profiles Recruitment reprezinta o firma de recrutare, selectie si plasare de personal acreditata ANOFM ca furnizor de servicii de mediere a muncii pe piata interna din anul 2004.

CE NE RECOMANDA?

11 Ani in care activitatea desfasurata a fost ghidata de seriozitatea si profesionalismul cu care a fost tratata si solutionata fiecare cerere de angajare personal.

PROFESIONALISM – reprezentat de calitatea serviciilor oferite, de pregatirea personalului nostru, de candidatii prezentati pe lista scurta

EFICIENTA – reprezentata de promtitudinea cu care solutionam cererile primite

SIGURANTA – reprezentata de seriozitatea cu care sunt efectuate verificarile si testarile pentru fiecare candidat prezentat