Asistent marketing si administrator contract / client

TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea necesitatilor clientilor;
Stabilirea unor modalitati adecvate de orientare a productiei si de crestere a vanzarilor produselor companiei;
Executarea bugetului de marketing;
Aplicarea unor tehnici de marketing pentru cresterea prestigiului societatii pe piata, a numarului de clienti;
Intretinerea si up-datarea web-site-ul companiei;
Desfăsurarea acţiunilor de promovare si prezentare a produselor/serviciilor TMB catre potentialii clienti;
Contactarea potentialilor parteneri de afaceri in scopul identificarii cerintelor acestora, a segmentelor de piata disponibile.
Asigura organizarea si logistica necesare participarii companiei la targuri/expozitii/evenimente promotionale.

CERINTE

Absolvent Facultatea de Marketing/Inginerie
Cunostinte minime tehnice;
Abilitati de lucru pe calculator pentru utilizare SAP si programe specifice tehnoredactare materiale promotionale video/foto;
Limba engleza nivel avansat;
Limba franceza reprezinta avantaj;
Cunostinte profesionale avansate in domeniul comercial (legislatie specifica, ofertare, analiza comenzi, expeditie produse in tara si la export, tehnici de negociere, comunicare cu partenerii interni si externi);
Abilitati de lucru pe calculator (utilizare Microsoft Office) pentru sarcinile specifice postului.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Bonuri de masa;
Vouchere de vacanta;
Asigurare medicala la clinica privata.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.