Analist Marketing Online

GLOCAL IMPACT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de consultanta care ofera servicii si asistenta persoanelor straine care vin Romania pentru a-si continua studiile universitare.

Analistul marketing va:
- asigura primirea si tratarea mesajelor primite pe site-ul companiei.
- formula raspunsul si descrie clientilor serviciile comercializate.
- executa sarcinile zilnice primite de la managerul companiei.
- prezinta rapoarte de activitate specifice.
- intretine contul de facebook , portaluri de afaceri.
- elaboreaza texte si documente specifice mediului online.

CERINTE

- studii de specialitate (Marketing, Comunicare, Litere, Jurnalism).
- nu este necesara experienta in domeniu.
- persoana creativa si organizata, atenta la detalii, cu capacitate rapida de invatare, dedicata si cu simt de competitie.
- cunostinte de limba engleza (nivel minim avansat) si/sau de limba franceza (nivel minim avansat).
- cunostinte foarte bune de operare calculator (Word, Excel, PowerPoint, Outlook).
- orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
- abilitati foarte bune de comunicare in scris si la telefon
- gandire orientata catre client
- abilitate de invatare rapida
- seriozitate si responsabilitate
- atitudine pozitiva, pro-activa, orientata catre finalizarea sarcinilor de serviciu.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (fix + comision)
- Programul de lucru flexibil
- Perspective de evolutie profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de recrutare