Asistent Marketing cu atributii in domeniul vanzarilor - Bucuresti - Program flexibil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie Bucuresti angajeaza in sistem part time / full time, cu program flexibil si cu contract de munca, Asistent Marketing (entry level) cu atributii in domeniul vanzarilor.

Activitatea presupune vanzari (telefonice si/sau fata in fata). Timpul de lucru alocat vanzarilor in totalul programului in primul an de activitate este unul semnificativ.

Postul presupune atingerea unui obiectiv. Obiectivul este calculat in mod individual, prin cumularea contractelor semnate de viitorul partener intr-o luna.

Postul presupune pastrarea legaturii cu clientii care semneaza si monitorizarea indeplinirii de catre firma a contractului.

Serviciile comercializate sunt servicii de reclama si publicitate.

Responsabilitati

In domeniul vanzarilor (predomina) :
-Contacteaza telefonic potentiali clienti dintr-o baza de prospectare pusa la dispozitie de firma;
-Prezinta telefonic serviciile oferite;
-Sondeaza gradul de interes al interlocutorului;
-Dezvolta discutia in cazul in care interlocutorul este interesat, stabilind o intrevedere pentru negocierea unui contract;
-Desfasoara cu clientul intrevederea stabilita telefonic (optional).

De marketing (15-20% din timp):
-Ajuta, in calitate de asistent, la o mai buna definire a nevoilor clientilor;
-Ajuta, in calitate de asistent, la identificarea unor posibile avantaje competitive noi;
-Ajuta, in calitate de asistent, la identificarea mijloacelor de imbunatatire a politicii de produs;
-Ajuta, in calitate de asistent, la identificarea mijloacelor de imbunatatire a politicii de pret;
-Contribuie la promovarea serviciilor firmei.

Activitatea poate include deplasari. Deplasarile se fac doar in Bucuresti si pe o raza de 15 km in jurul Bucurestiului, in vederea realizarii unor incasari cu numerar sau in vederea negocierii unor contracte cu potentiali clienti. Deplasarile sunt decontate si se realizeaza in timpul orelor de program.

CERINTE

-Minim 6 luni experienta si/sau studii de specialitate in curs/finalizate in cel putin unul dintre urmatoarele domenii: Marketing, Advertising, PR, Vanzari/Serviciu clienti/Call center, Comunicare, Distributie.
-Disciplina in munca;
-Deschidere/transparenta;
-Initiativa.

BENEFICII OFERITE

*Salariu fix;
*Bonusuri de performanta;
*Program flexibil;
*Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes;
*Posibilitatea de promovare in timp.

Se incheie contract de munca.