Asistent Marketing

SC Helios Medical & Dental SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa activ la crearea si stabilirea strategiei de marketing si promovare a companiei;
Indentifica si dezvolta noi canale de comunicare si promovare;
Verificarea materialelor pentru campaniile de marketing ale companiei;
Alte activitati de marketing;
Executarea de materiale grafice pentru promovare online si ofline;
Online - Bannere imagine, bannere animate, Newsletter,
executare de poze pentru produse, prelucrarea acestora
introducerea de poze, descrierea produselor pe site.
Offline - Postere/ brosuri, catalog produse/oferte

CERINTE

Persoană organizata si orientata spre detalii;
Aptitudini de navigare pe internet;
Capacităţi excelente de comunicare orala si scrisa
Capacitate de lucru independent si în echipa
Creativ, un simt al umorului bine dezvoltat, cunostinte generale de marketing si de publicitate, comunicare etc,
Studii superioare finalizate;
Cunostinte obligatorii Corel, Photoshop, Quark, Illustrator, Flash etc.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare motivanta + bonuri de masa
- Echipa de profesionisti
- Mediu de lucru linistit si placut

Compania noastra, Helios Medical&Dental este unul din principalii importatori si distribuitori de dispozitive medicale si produse stomatologice din Romania, cu o prezenta continua pe piata de peste 18 ani, dispune de retea nationala de distributie produse stomatologice si dispozitive medicale.
www.heliosmedical.ro