Asistent Manager Vanzari

Color Metal

Job expirat

RESPONSABILITATI

La Color Metal un Asistent Manager Vanzari are urmatoarele responsabilitati:
• Asigura suport pentru managerul de vanzari: centralizeaza cererile de oferta venite din partea clientilor, potentialilor clienti si ofera suport in intocmirea in timp util a ofertelor de pret;
• Asigura receptionarea si directionarea apelurilor telefonice si corespondentei (telefon, e-mail, fax, curier) conform indicatiilor managerului;
• Actualizeaza permanent baza de date si mentine relatia cu anumiti clienti;
• Asigura comunicare inter-departamente din cadrul companiei, in concordanta cu procedurile si regulamentul intern;
• Intampina clientii companiei si asigurara serviciile de protocol;
• Participa la sedintele si team building-urile trimestriale;

CERINTE

Candidatul ideal la postul de Asistent Manager Vanzari:
• Experienta intr-unul din domeniile: vanzari, suport clienti, comert;
• Studii medii sau superioare
• Cunostinte medii de limba engleza
• Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel), Internet
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, flexibilitate, atitudine pozitiva;
• Persoana onesta, organizata, riguroasa, cu spirit de raspundere;
• Abilitate de a invata lucruri noi;
• Rapiditate in actiune si putere de concentrare pentru indeplinirea mai multor sarcini in acelasi timp;
• Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv (salariu fix + bonuri de masa + bonusuri corelate cu performantele echpei);
• Mediu de lucru placut, intr-un spatiu modern;
• Transport asigurat partial;
• Laptop, telefon.

COLOR METAL este o companie fondata in anul 2005, cu peste 50 de angajati, care de la an la an a crescut constant volumul vanzarilor si cota de piata.
Suntem unul dintre principalii distribuitori de semifabricate din metale neferoase (aluminiu, cupru, alamă, bronz și titan-zinc) din România si inca de cativa ani am devenit lideri de piata in acest domeniu. Echipa noastra este tanara, dinamica, profesionista si dedicata misiunii de a ne imbunatati statutul creat de furnizor de baza pentru piata in care activam.
Încurajăm si apreciem spiritul de initiativa, seriozitatea, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri si team building-uri trimestriale in scopul dezvoltarii profesionale individuale si pentru a crea relatii cat mai stranse intre membrii echipei. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!
In prezent am creat 2 noi posturi de Asistent Manager Vanzari la sucursala noastra din Mogosoaia.