Operator Logistica

MAIOCCI Group GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectuarea transporturilor marfurilor catre furnizori/clienti in conditii optime, atat in localitate, cat si in alte localitati din tara;
• Participarea activa la procesul de receptie cantitativa si calitativa a marfurilor;
• Participarea activa la procesul de pregatire a marfurilor spre livrare prin urmarea procedurilor interne cu priviere la fazele procesului de pregatire, specificatiile cantitative, dar si specificatiile calitative;
• Monitorizarea nivelului produselor la care se impune un nivel optim/minim si intocmirea propunerile de aprovizionare;
• Contactarea transportatorilor externi, negocierea tarifelor si plasarea comenzilor de transport in conditii optime de timp si de pret, conform solicitarilor operationale;
• Pregatirea documentelor de transport conform procedurilor interne ale companiei;
• Preluarea partiala a altor sarcini ale Managerului de Logistica, in lipsa acestuia si la solicitarea acestuia.

CERINTE

• Atentie la detalii;
• Abilitati de comunicare atat in scris, cat si vorbit;
• Abilitati de lucru in echipa;
• Capacitatea de a respecta termenele limita;
• Carnet de conducere categoria B si disponibilitate de deplasare;
• Cunostintele de limba engleza constituie un avantaj;
• Cunostinte bune de utilizare Microsoft Windows si pachet Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

• salariu negociabil
• tichete de masa
• program de lucru: 8 ore pe zi, de luni pana vineri
• mediu de lucru placut