Contabil junior

Termindustrial Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat;
- Activitati specifice de contabilitate primara (tine evidenta documentelor contabile; mentine relatia cu banca si cu societatea de contabilitate subcontractata; intocmeste NIR, bon de consum, decont de cheltuieli, registrul de casa zilnic, dispozitii de plata si incasare, facturi si chitante, situatia platilor si a incasarilor, realizeaza pontaje si tine evidenta personalului - Revisal);
- Mentine legatura cu banca, registrul comertului, administratii financiare;
- Verifica platile catre furnizori pe baza scadentarului;
- Verifica incasarile de la clienti;
- Preia si directioneaza apelurile telefonice;
- Intocmeste necesarul de consumabile (papetarie, etc);
- Îndosariează documentele din aria sa de responsabilitate;
- Asigura transmiterea documentelor prin posta, e-mail;
- Pastreaza confidentialitatea informatiilor in cadrul companiei.

CERINTE

- Studii medii (superioare prezinta avantaj, de preferinta economice);
- Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel), Internet;
- Proactiv, atent la detalii, minutios, organizat, disciplinat, punctual;
- Dorinta de a invata, capacitate de adaptare rapida la conditiile de lucru;
- Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
- Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- Aptitudini de a lucra cu documentele;
- Capacitate de a respecta termene limita;
- Experienta anterioara pe o pozitie similara prezinta avantaj.
Program de lucru Luni-Vineri, zona Fundeni, Sector 2.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in domeniul constructiilor