Asistent manager (contabilitate primara) part-time

Nec Global Trading S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat;
- Activitati specifice de contabilitate primara (tine evidenta documentelor contabile; mentine relatia cu banca si cu societatea de contabilitate subcontractata; intocmeste NIR, bon de consum, rapoarte de productie, decont de cheltuieli, registrul de casa zilnic, dispoziti de plata si incasara, facturi si chitante, situatia platilor si a incasarilor, realizeaza pontaje si tine evidenta personalului);
- Mentine legatura cu banca, registrul comertului, ITM, administratii financiare;
- Verifica platile catre furnizori pe baza scadentarului;
- Verifica incasarile de la clienti;
- Preia si directioneaza apelurile telefonice;
- Preia comenzi telefonice si oferteaza in programul propriu;
- Intocmeste necesarul de consumabile (papetarie, etc);
- Îndosariează documentele din aria sa de responsabilitate;
- Redacteaza corespondenta de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice;
- Asigura transmiterea documentelor prin posta, e-mail;
- Pastreaza confidentialitatea informatiilor in cadrul companiei.

CERINTE

- Studii medii (superioare prezinta avantaj) - de preferinta economice;
- Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel), Internet;
- Proactiv, atent la detalii, minutios, organizat, disciplinat, punctual;
- Dorinta de a invata, capacitate de adaptare rapida la conditiile de lucru;
- Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
- Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- Aptitudini de a lucra cu documentele;
- Capacitate de a respecta termene limita;
- Permis conducere categoria B;
- Experienta anterioara pe o pozitie similara de minim 3 ani.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Telefon de serviciu;
Colaborare de lunga durata;
Training la locul de munca;
Pentru deplasarile in interes de serviciu se pune la dispozitie masina societatii;
Program de lucru Luni-Vineri, 4 ore pe zi.

Nec Global Trading S.R.L. este o companie fondata in anul 2013 si are ca domenii de activitate lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale, precum si comert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule.
Echipa noastra este tanara, dinamica, profesionista, intotdeauna indeplinim dorintele si exigentele clientilor in ceea ce priveste raportul calitate-pret al produselor furnizate.