Asistent manager / Contabil Junior

PBA CONTABILITATE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerinte:
- Cunostinte operare PC Microsoft Office: Excel & Word
- Cunostinte teoretice de contabilitate;
- Cunostinte de operare PC-Word si Excel;
- Capacitate de organizare si comunicare, specifice activitatii financiar-contabile;
- Capacitate de a respecta termenele limita;
- Persoana proactiva, motivata si responsabila.
- Cunostinte in utilizarea soft-ului de contabilitate, SAGA prezinta avantaj

Descrierea jobului:
- Inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative;
- Participa la intocmirea declaratiilor fiscale si statistice;
- Arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
- colectarea documentelor de la clienti
- depunerea documentelor la ANAF, ITM, CASMB
- Participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului;
- Participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
- Intocmeste diverse rapoarte si situatii periodice.

Beneficii:
- Program de lucru 9-17.30
- Posibilitatea de a invata continuu si de dezvoltare din punct de vedere profesional
- Pachet salarial atractiv
- decontare tranport
Descrierea societatii:

Firma de contabilitate si consultanta fiscala.

CERINTE

experienta 1 an

BENEFICII OFERITE

decontare transport