Asistent Manager

SC Clinica Color Mind SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasoara activitati de receptie si protocol;
- Preia si transmite email-uri
- Primeste si directioneaza apelurile telefonice;
- Intampina clientii, le ofera informatii, anunta personalul firmei cu privire la sosirea acestora, indruma/ insoteste clientii/ vizitatorii catre destinatia dorita;
- Primeste, directioneaza si gestioneaza corespondenta interna si externa ( posta, e-mail);
- Redacteaza scrisori, adrese sau alte documente la solicitarea administratorilor;
- Realizeaza servicii de protocol pentru oaspetii firmei;
- Desfasoara activitati de secretariat pentru managementul firmei;
- Alte atributii administrative;
- Se ocupa de programarea pacientilor pentru consultatii
- Ofera informatiile solicitate de pacientii care intra in clinica cu privire la consultatii, programari, investigatiile pe care le pot face
- Se ocupa de inregistrarea pacientilor noi
- Efectueaza incasarile de la pacienti pentru consultaiile si investigatiile care se pot face doar in regim de plata.
- Tine evidenta incasarilor si inregistrarea acestora in casa de marcat,impreuna cu scoaterea raportului "Z" a incasarilor
- Se cauta o persoana care are capacitatea de a lucra in conditii de stres,intrucat se lucreaza cu publicul in general si cu pacientii in special, sa fie animata de dorinta de a munci

CERINTE

- persoana organizata, meticuloasa, sociabila, responsabila, serioasa;
- prezenta placuta, dictie buna;
- capacitate buna de comunicare si relationare - atat cu clientii cat si cu colegii;
- capacitate de auto-organizare si de stabilire a prioritatilor;
- atentie la detalii, abilitate de gestionare a unor task-uri multiple in timp scurt
- flexibilitate, capacitate ridicata de munca, persoana proactiva si organizata
- indemanare, precizie, rigurozitate
- PC - Word, Excel, PowerPoint - mediu-avansat;
- Engleza - nivel mediu spre foarte bun;