Asistent Manager

AT HR Admin

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Asistent Manager pentru clientul nostru:

GROUP Convest este un grup de companii cu capital privat integral romanesc, ce activeaza individual in domeniul constructiilor, al transporturilor interne si internationale si al vanzarilor. Avem peste 50 de angajati din care personal productiv si personal tehnic, economic, de specialitate si administrativ (TESA). Avem un istoric de peste 10 ani pe piata din Romania.

Responsabilitati:

Managementul documentelor companiei (sortarea şi expedierea corespondenţei, arhivarea documentelor companiei, managementul contractelor incheiate de companie, sortare, arhivarea şi evidenţa lor, copierea şi multiplicarea acestora, securizarea informaţiilor cu caracter confidenţial, se ocupa de traducerea anumitor documente când situaţia o cere);
Coordonarea relaţiei cu furnizorii de consumabile, birotică, presă, servicii, întreţinere, curăţenie, curierat;
Coordonarea activităţilor de deplasare a personalului companiei (se ocupă de rezervări, întocmirea documentaţiei necesare pentru deplasări, procurare de bilete);
Participa la activitatea de recrutare, selecţie şi integrare a personalului;
Coordonarea activităţii de evidenţă a personalului (condica de prezenţă, foile colective de prezenţă, ordinele de deplasare, certificatele medicale, cererile de concediu, evidenţa globală a programărilor de concedii în conformitate cu politica firmei, urmăreşte ca fiecare dosar de personal să fie complet şi corect întocmit);
Coordonarea activităţii administrative la nivelul sediului şi a punctelor de lucru (urmărirea documentatiilor de funcţionare, a poliţelor de asigurare, a funcţionării la întreaga capacitate şi la maximum de siguranţă a punctelor de lucru);
Efectueaza operatiuni bancare si intocmeste setul de documente pentru operatiuni bancare;
Introducerea in sistemul de contabilitate a facturilor de cheltuieli si furnizori;
Urmarirea scadentelor la plata pentru furnizori, prestatori de servicii etc.;
Inregistrareaza operatiunile de incasari si plati cu numerar;

CERINTE

Experienta contabilitate primara de minim 6 luni;
Cunostinte avansate operare PC (Office);
Abilitati de comunicare si relationare, gandire analitica, capacitate de organizare si planificare, atenta si minutioasa la introducerea in programul de contabilitate a actelor primare si la completarea registrelor obligatorii;
Cunostinte de limba engleza scris / vorbit;
Experienta de minim 1 an pe un post similar;
Proactivitatea si initiativa sunt esentiale pentru acest post;

BENEFICII OFERITE

Un mediu de lucru modern şi dinamic;
Condiţii foarte bune de lucru;