Asistent logistica si transport, spaniola-franceza

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R40304002140)
In calitate de Asistent/a logistica si transport, vorbitor de spaniola si franceza in Veo, principalele tale misiuni vor fi sa:

• Organizezi transportul, urmaresti comenzile pana la receptionarea marfurilor si pastrezi o relatie excelenta cu transportatorii
• Dezvolti portofoliul de transportatori din Europa (prospectezi piata si introduci contactele in baza de date SAP)
• Contactezi furnizorii de marfa din Europa in vederea asigurarii aprovizionarii platformelor logistice din Franta
• Intocmesti cotatiile de transport pentru ofertele in curs de validare
• Interactionezi cu celelalte departamente de suport din cadrul companiei
• Comunici prin telefon si prin e-mail in limba spaniola si franceza cu toate persoanele implicate in lantul logistic

CERINTE

Cautam o persoana cu spirit analitic, dinamica, atenta la detalii si cu o buna capacitate de anticipare a situatiilor neprevazute care apar in domeniul transportului pentru a se alatura echipei de transport la sediul nostru din Bucuresti.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:
• Cunoasterea limbii spaniole si franceze la nivel mediu spre avansat (utilizator independent)
• Excelente abilitati de comunicare, negociere si customer service
• Experienta profesionala de cel putin 2 ani intr-unul din domeniile: customer service, order management, achizitii, vanzari, transport, logistica
• Cunoasterea pachetului Microsoft Office (in special Excel) este obligatorie, iar cunoasterea soft-ului SAP reprezinta un avantaj
• Disponibilitate pentru deplasari ocazionale pe teritoriul Romaniei si Frantei

BENEFICII OFERITE

• Formare la nivel internaţional
• Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes
• Pachet salarial atractiv

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%.

Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.

Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.

Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !