ASISTENT LABORATOR CERCETARE

A.O.T. - Advanced Optical Transducer Company Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Este asistentul cercetatorului, in vederea inregistrarii si prelucrarii datelor obtinute din activitatea de cercetare si productie

CERINTE

• Absolvent studii tehnice superioare cu specializare in optoelectronica sau stiinta materialelor
• Cunostinte aprofundate, teoretice si practice, in comunicatii optice si masuratori optice; in folosirea instrumentelor de laborator specifice si experienta de lucru la masa optica;in masuratori electrice si in prelucrarea datelor cu Matlab sau echivalent;
• Experienta în activitatea de laborator;
• Obligatoriu, cunoscator de limba engleza, scris si vorbit la nivel avansat si, optional, limba italiana

BENEFICII OFERITE

• Lucrul in cadrul unei echipe tinere si desfasurarea activitatii intr-un mediu placut, avand la dispozitie instrumente pentru cercetare de ultima generatie.
• Posibilitatea punerii in practica a cunostintelor acumulate si asimilarea de noi informatii in domeniul cerecetarii-dezvoltarii senzorilor optici.
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

Companie din Bucuresti cu activitate in domeniul cercetarii-dezvoltarii de senzori optici.