ASISTENT FINANCIAR ADMINISRATIV

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
* Trimite notificari clientilor care au depasit scadenta platilor catre companie;
* Intocmeste adrese referitoare la cecurile ce au inregistrat refuzuri la plata in banca;
* Transmite raporturi periodice catre ASM;
* Verifica detaliile cu privire la creanţe gajate de banca;
* Verifica documentatia cu privire la emiterea garantiilor;
* Tine evidenta stricta a Cec-urilor emise si a Biletelor la ordin;
* Contacteaza clientii ce au depasit scadentele de plata;
* Verifica si aproba cheltuielile angajatilor firmei;
* Verifica in fiecare zi conturile societatii si urmareste actiunile necesare pentru asigurarea cash-flow-lui necesar desfasurarii activitatii;
* Tine relatia cu bancile pentru rezolvarea problemelor aparute;
* Negociaza diferite actiuni cu bancile si pregateste documentatia necesara deschiderii liniilor de credit;
* Pastreaza legatura cu societatile de leasing si pregateste documentatia necesara deschiderii contractelor de leasing;
* Tine legatura cu societatile de asigurari, tine evidenta stricta a contractelor de asigurari si negociaza politele de asigurare;
* Monitorizeaza contractele incheiate;
* Verifica fiecare CEC si Bilet la Ordin ce sunt trimise la banca in fiecare zi;
* Intocmirea perioadica a rapoartelor de activitate ce sunt cerute de conducerea companiei.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii superioare economice;
* Experienta minim 3 ani pe post similar;
* Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
* Cunostinte bune de operare PC: Ms.Office;
* Permis auto categoria B, cu experienta;

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana responsabila, organizata,atenta, cu bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul NET lunar este cuprins intre 2500 si 3500 RON;
- Se ofera bonuri de masa, masa de pranz, se asigura transportul la locul de munca.
- Program de lucru L-V, 07:30-15:30.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA COMPANIEI:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE RECICLAREA ACUMULATORILOR.
Locatia este pe Soseaua de centura, zona Pantelimon.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica.
POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro