Asistent Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza operatiunile bancare;
- Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei;
- Efectueaza platile catre furnizori si urmareste incasarile de la clienti;
- Verifica registrele de casa si documentele necesare efectuarii platilor prin casierie;
- Verifica fise de cont in vederea clarificarii soldului cu furnizorii si clientii;
- Se deplaseaza la institutiile de stat pentru depunere sau ridicare de documente sau clarificarea anumitor situatii care apar;
- Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
- Intocmeste adrese sau diverse situatii solicitate de Directorul Financiar;

CERINTE

- Absolvent studii superioare, cu specific economic
- Experienta in domeniu minim 2 ani
- Bune cunostinte MS Office, in mod special Microsoft Excel
- Bune cunostinte de limba engleza
- Abilitati de comunicare
- Persoana organizata, dinamica si cu initiativa
- Atentie si spirit de observatie
- Preocupare permanenta pentru dezvoltarea nivelului profesional individual