Asistent Farmacie (zona Titan)

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asigura eliberarea produselor farmaceutice fara prescriptie medicala;
-consiliaza clientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
-identifica nevoile clientilor si formuleaza recomandari individualizate, in functie de nevoile fiecaruia;
-participa activ la receptia produselor si la aranjarea lor in rafturi;
-participa activ la procesul de inventariere periodica;
-gestioneaza stocurile de produse existente (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.);
-se ocupa de merchandising-ul tuturor produselor din spatiul de vanzare
-face propuneri privind completarea stocului de medicamente;
-participa la derularea campaniilor promotionale;
-se implica in atingerea obiectivelor si targetelor lunare
-promoveaza imaginea companiei.

CERINTE

-studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);
-aviz de libera practica;
-excelente abilitati de relationare si comunicare;
-orientare catre client;
-spirit de echipa;
-constituie avantaj experienta minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

- cursuri de instruire si formare profesionala;
- integrarea intr-o companie multinationala
- oportunitati de promovare
- posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica, deschisa

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV la adresa: contact@amo-parteners.com

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting