Asistent farmacie - gestionar

Farmaceutica Remedia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de receptia cantitativa si calitativa a produselor pe baza facturilor de la furnizori;
- Informeaza farmacistul de neconformitatile identificate
- Organizeaza lantul receptie-expeditie;
- Participa la colectarea si contracolectarea produselor de pe notele de colectare/factura ;
- Urmareste afisarea pe factura a denumirii produsului, concentratie, forma Farmaceutica, serie, lot , termen de valabilitate;
- Raspunde calitativ si cantitativ de produsele aflate in depozit;
- Participa periodic la inventarierea produselor din depozit;
- Rapunde de ordinea si curatenia din depozit.

CERINTE

- Absolvent al scolii sanitare post liceale-asistenti de farmacie;
- Experienta in depozit de medicamente constitue un avantaj;
- Abiliatate de comunicare si relationare, un bun organizator, constiincios, spirit de observatie dezvoltat;
- Dorinta de a invata si perfectiona;
- Cunostinte din domeniul farmaceutic si legislativ;
- Cunostinte medii de operare calculator.

Companie importanta in domeniul farmaceutic in plina expansiune, avand in prezent 37 farmacii proprii, 5 depozite si peste 350 salariati pe intreg teritoriul Romaniei