Asistent Farmacie - Bucuresti

REMEDIO FARMACII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala(retete);
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
- Participa activ la receptia produselor si la aranjarea acestora in rafturi;
- Promoveaza imaginea farmaciei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor

CERINTE

- absolvent(a) a colegiului de Asistenti de Farmacie
- experienta in domeniu (de preferat intr-o farmacie cu circuit deschis)
- cunostinte privind recomandarile asociate
- capacitate de a recomanda si de comvingere
- orientare catre relatia cu pacientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- abillitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- siguranta locului de munca;
- posibilitatea de a opta asupra domeniului specific de activitate in fucnctie de dorintele si posibilitatile proprii;
- sistem de salarizare care reflecta seriozitatea si avantajele unui lant de farmacii;
- bonusuri in functie de criteriile de performanta a firmei (cadouri, excursii in tara si strainatate, bani)

Remedio reprezenta un lant farmaceutic aflat intr-o puternica campanie de relansare si expansiune, la nivel national.
Cu un important aport de investitii, lantul Remedio beneficiaza de experienta lanturilor farmaceutice din Marea Britanie, Islanda, Croatia si alte tari din Europa.

Remedio este interesat de recrutarea unei echipe experimentate, dormice de a lucra intr-un mediu professional, solicitant, dar si bogat in motivatii.