Asistent Farmacie

VITASENS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asigura eliberarea produselor farmaceutice fara prescriptie medicala;
-consiliaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
-identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari individualizate, in functie de nevoile fiecaruia;
-participa activ la receptia produselor si la aranjarea lor in rafturi;
-participa activ la procesul de inventariere periodica;
-controleaza stocurile (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.);
-face propuneri privind completarea stocului de medicamente;
-participa la derularea campaniilor promotionale;
-promoveaza imaginea companiei.

CERINTE

-studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);
-aviz de libera practica;
-excelente abilitati de relationare si comunicare;
-orientare catre pacient;
-empatie;
-spirit de echipa;
-experienta minim 1 an.

BENEFICII OFERITE

-garantia corectitudinii contractuale;
-pachet salarial motivant(format din salariu fix si bonus pentru performanta);
-pregatire profesionala sustinuta prin traininguri si informatii de specialitate.

Companie tanara si dinamica, aflata in plina dezvoltare; la VITASENS punem pe primul plan clientii prin calitatea serviciilor prestate si profesionalismul echipei.

Daca esti pasionat, -a de domeniul farmacie/healthcare si dorinta de perfectionare continua te caracterizeaza, alatura-te echipei! Vei avea ocazia sa faci ce-ti place si sa cresti profesional!