Asistent Director vânzări – Automotive Aftermarket (f/m) (Ref. SUP SRO/AA)

Robert Bosch SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea si organizarea agendei de lucru a Directorului de vânzări (SRO)
Întocmirea documentelor in vederea realizarii prezentarilor Directorului de vânzări (seminarii si delegatii externe/interne)
Acordarea de suport administrativ:
Pregatirea diverselor prezentari sau documente in vederea sedintelor interne si externe (pregatirea agendei de lucru, rezervari hotel, rezervari sala, scrierea protocolului de sedinta)
Întocmirea si transmiterea rapoartelor lunare ale departamentului la termenele si in forma stabilite
Sustinerea Directorului de Vanzari si a celorlalti angajati ai departamentului prin organizarea transportului, cazarii si a altor activitati legate de diferite delegatii/deplasari/evenimente interne sau externe, scolarizari
Organizarea diverselor activitati interne (ex. Teambuilding) sau externe (scolarizari, excursii dealeri)
Evidenta situatiei concediilor/deplasarilor personalului din department, conform planificarii
Prelucrarea deconturilor lunare
Calcul bonusuri trimestriale
Corespondenta si traduceri din/in Germana sau Engleza (scrisori, emailuri, articole de ziar)
Alcatuirea si reactualizarea bazei de date a clientilor
Prelucrare mailuri Hotline Tehnic, corespondenta cu clientii referitor la termene de livrare, preturi
Elaborarea situatiei de bonus anual al clientilor

CERINTE

Absolvent studii superioare, de preferat economice, resurse umane, limbi straine sau tehnice
Preferabil experienta pe un post similar sau experienta cu sarcini administrative de minim 1 an
Abilitati de comunicare eficienta
Abilitatea de a lucra structurat si atentie la detalii
Abilitatea de a filtra informatia si de a stabili prioritatile
Flexibilitate si abilitatea de a lucra sub presiune
Abilitati de cooperare si orientare spre echipa
Cunostinte avansate de Engleza si Germana
Bune abilitati de operare MS Office (Outlook, Excel, Word, PowerPoint)

BENEFICII OFERITE

Contract pe perioada determinată de 12 luni

Openness, tolerance and integrity shape our work climate, which promotes the efficiency of every employee. Strengthen our innovative power by accepting these values. As the world’s biggest automotive supplier, Bosch develops, manufactures and supplies precision components and systems for vehicle manufacturers worldwide. Since its foundation 1886, the company accelerates the progress of Automotive Technology with continued innovations.