ASISTENT DEPARTAMENT JURIDIC

BRICOSTORE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Urmareste si arhiveaza documentele juridice ale societatii;
 Mentine legatura cu diverse institutii (notariate, birouri de avocatura, Registrul Comertului, Oficiul de Cadastru si Carte Funciara etc.);
 Ofera suport departamentului Juridic si departamentului Tehnic din punct de vedere al administrarii documentelor;
 Redacteaza notificari, raspunsuri la notificari, scrisori catre furnizori, clienti si diverse autoritati;
 Redacteaza proiecte de hotarari ale actionarilor, decizii ale Consiliului de Administratie;
 Ofera suport juristului societatii in validarea contractelor societatii.

CERINTE

 Absolvent studii juridice sau administrative;
 Cunostinte generale de drept societar, civil, comercial, al muncii;
 Experienta intr-o pozitie similara minim 1 an (de preferat);
 Cunostinte limba engleza / franceza nivel avansat;
 Cunostinte operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, PowerPoint) nivel avansat;
 Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
 Initiativa, spirit organizatoric, orientare spre rezultate ;

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei companii multinationale;
- pachet salarial atractiv;
- integrarea intr-o echipa de profesionisti.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul \"savoir-faire\" francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 10 in tara in: Brasov, Ploiesti,Constanta, Pitesti, Braila, Arad, Suceava, Focsani, Oradea si Calarasi, urmand ca anul viitor sa se deschida un magazin si in Drobeta Turnu Severin.