ASISTENT DE FARMACIE

SANTEFARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea nevoilor pacientilor si formularea de recomandari;
- Eliberearea si taxarea retetelor compensate si gratuite;
- Informarea pacientilor despre modul de utilizare a medicamentelor si despre eventualele riscuri si efecte adverse;
- Administrarea stocurilor si asumarea gestiunii colective, impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Verificarea termenelor de valabilitate ale stocurilor de medicamente;
- Participare la procesul de inventariere.

CERINTE

- Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara, preferabil intr-o farmacie de lant;
- Studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie - finalizata);
- Aviz de Libera Practica - vizat;
- Abilitati foarte bune de relationare si comunicare;
- Orientare catre pacient;
- Proactivitate, spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- Farmacie noua - sector 5 - zona Panduri

- Oportunitate de dezvoltare intr-un lant de farmacii aflat in expansiune si care face parte dintr-un important grup farmaceutic;
- Salariu motivant, comision corespunzator performantelor.

DESCRIEREA FIRMEI

LANT DE FARMACII