Asistent contabil

Amber Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

o Introduce in sistem documentele fiscale intocmite de departamentul de service ;
o Verifica si raspunde de completarea corecta a tuturor documentelor fiscale emise sau primite in firma;
o Verifica jurnalele de vanzari, cumparari in functie de ce este stabilit de contabilul sef;
o Tine evidenta distribuirii si consumului de documente fiscale (registrele documentelor cu regim special-pentru facturi, avize, bci etc);
o Ofera informatii despre fise de cont / proiecte clientilor; Tine legatura cu clientii pentru confirmari de solduri lunare sau ocazionale
o Efectueaza si raspunde pentru lucrarile primare de inchidere de luna , conform procedurilor interne;
o Inregistreaza foile de pontaj si se ocupa de obtinerea informatiilor suplimentare legate de acestea ,daca sunt necesare;
o Tine evidenta si urmareste confirmarile de posta, si orice alte corespondente;

CERINTE

- poate constiutie un avantaj o minima experienta de asistent contabil,
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
Experienta de operare in ERP constituie un avantaj.
- studii medii de specialitate sau studii superioare
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

-tichete de masa

Vanzare, montaj service garantie si post garantie -centrale termice, aparate de aer conditionat si sisteme HVAC Marci:Vaillant, Viessmann, Daikin, Rehau, Radson