ASISTENT COMERCIAL-ADMINISTRATIV

Sunshine International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru - Societate din Franta cu filiala in Bucuresti - un Asistent Comercial - Administrativ.

Responsabilitatile postului:
- Activitati administrative si de secretariat: preluarea si directionarea apelurilor telefonice, gestionarea corespondentei (e-mail, posta, curier)
- Contabilitate primara: evidenta documentelor contabile, mentinerea relatiei cu firma de contabilitate subcontractata
- Suport administrativ pentru echipa de vanzari: centralizeaza comenzi, intocmeste si transmite facturi, asigura suport in redactarea de oferte, up-date baza de date
- Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
- Realizarea altor activitati legate de buna desfasurare a activitatii firmei

CERINTE

- Buna cunoastere a Limbii Franceze - scris si conversational - cerinta obligatorie
- Cunostinte bune de operare PC: Office (Word, Excel, Power Point), Internet
- Cunostinte economice si de contabilitate primara –constituie avantaj
- Cunoasterea programului CIEL - constituie avantaj
- Capacitate de a gestiona mai multe activitati simultan
- Abilitati foarte bune de comunicare si lucru in echipa, spirit de observatie, atitudine pro-activa,corectitudine si seriozitate
- Fire sociabila, comunicativa, deschisa

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea formarii profesionale in cadrul unei firme de distributie
- Posibilitatea folosirii frecvente a Limbii Franceze la nivel business.
- Salariu negociabil in functie de experienta si abilitati.
- Tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.

www.top-assistants.ro

office@top-assistants.ro

contact@top-assistants.ro