Asistent comercial

SC Thirard Balcani SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Asigura urmarirea si inregistrarea comenzilor de vanzare in sistemul informatic (reprezinta avantaj cunostinte Ciel): programarea comenzilor clientilor si mentinerea contactului cu acestia;
- Asigura suport administrativ pentru echipa de vanzari;
- Transmite ofertele comerciale si documentele contabile clientilor: facturi, bonuri de livrare etc.
- Raspunde cererilor adresate prin e-mail si telefon;
- Actualizeaza baza de date si dosarele societatii;
- Realizeaza rapoarte de activitate (comenzi, oferte transmise etc.).

CERINTE

- Studii universitare;
- Cunoasterea limbii franceze (avantaj) sau engleze;
- Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si echipamente birou (fax, scan etc.);
- Capacitate foarte buna de comunicare orala si scrisa;

BENEFICII OFERITE

- Asigurare medicala la o clinica privata;
- Bonuri de masa.

Societatea Thirard Balcani este filiala in Romania a grupului francez Thirard, fiind specializata in distributia si comercializarea produselor de feronerie.