ASISTENT CERCETARE

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuarea analizelor fizico-chimice conform procedurilor specifice de lucru, validarea tehnica a rezultatelor si indeplinirea tuturor cerintelor privind asigurarea calitatii rezultatelor;
Dezvoltarea si validarea metodelor analitice;
Întocmirea buletinelor de analiză şi a documentaţiei specifice de laborator;
Prelevarea probelor în vederea efectuării analizelor;

CERINTE

Absolvent studii superioare de chimie/fizica/ matematica/inginerie;
Urmarea sau absolvirea studiilor de doctorat in oricare din domeniile de mai sus constituie un avantaj;
Experienta minima de 3 ani în activitatea de laborator;
Experienta in elaborarea si validarea metodelor de lucru analitice;
Cunostinte in unul dintre domeniile: materiale de constructii, industria constructoare de masini, domeniul energetic;
Cunostinte si experienta in controlul calitatii si in utilizarea standardelor ISO, sistemelor de management al calitatii;
Cunostinte bune de utilizare PC;
Cunostinte de limba engleza ;
Persoană perseverentă, responsabilă, dinamica, orientată spre rezultate, spirit de initiativa si echipa, flexibilitate, abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

Cultură organizaţionala orientata către profesionalism si dinamism.
Mediu organizaţional plăcut.

AllJobs4All, membru al Outsourcing 4 All a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul nostru este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)