Asistent Administrativ (F/M)

FOX EXPERT ADVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Indeplinirea activitatilor zilnice administrative
Preluarea si directionarea apelurilor telefonice
Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele zilnice
Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si Arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
Actualizarea bazei de date documente
Rezervari hotel parteneri externi, etc.
Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei

CERINTE

Studii superioare
Experienta in domeniu de min. 1 an pe o pozitie similara/domeniu similar
Cunostinte bune operare PC MSOffice
Limba engleza scris/vorbit
Orientare catre solutii, rezolvarea rapida a cerintelor
Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
Capacitate de a respecta termene limita
Atentie catre detalii
Placere si abilitate de a invata lucruri noi
Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
Permis conducere : CAT B.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie de productie si distributie energie electrica.

FOXExpert ofera solutii resurse umane complete si customizate: recrutare, consultanta, salarizare, administrare personal, evaluare si dezvoltare organizationala. Investim energie, pasiune si experienta pentru a oferi cel mai bun rezultat partenerilor nostri.
Solutiile noastre. Rezultatele voastre.
Mai multe despre noi la: www.solutiiresurseumane.ro.