Asistent administrativ

Martifer Constructii

Job expirat

RESPONSABILITATI

ACTIVITĂŢI PRINCIPALE:

 efectuează activităţi administrative de rutină în scopul eficientizării timpului de lucru al conducerii companiei;
 preia, inregistreaza şi repartizeaza corespondenţa în cadrul companiei, ţine evidenţei acesteia după criterii stabilite;
 tehnoredacteaza documente elaborate de conducere, aplica ştampila şi transmite documentele conform indicaţiilor primite;
 inregistreaza,arhiveaza contractele si a actele aditionale. Tine evidenta acestora intr-un tabel.
 asigura legăturile telefonice în interiorul şi exteriorul organizaţiei, ţine evidenţa apelurilor telefonice şi solicitărilor directe;
 transmite în timp util solicitarile persoanelor din afara companiei către personalul de specialitate;
 asigură primirea persoanelor din afara companiei şi le îndrumă către persoanele competente;
 asigură protocolul în cadrul companiei;
 transmite informaţii clienţilor în legătură cu activitatea şi programul companiei;
 păstreaza evidenţei datelor de contact ale persoanelor şi instituţiilor cu care angajaţii au relaţii de serviciu şi pune la dispoziţie cu promptitudine aceste date;
 transmite în timp util hotărârile şi deciziile luate de conducere către compartimentele companiei;
 înregistreaza, claseaza şi ţine evidenţa stricta a documentelor din zona sa de responsabilitate în registrele de evidenţă
 realizeaza şi actualizeaza anumite situaţii solicitate;
 gestionează documentele de interes general ale companiei;
 acorda suport departamentului de Achizitii cu privire la: cazare, transport, bilete avion, obtinere vize;
 gestioneaza relatia cu furnizorii Companiei: Vodafone, RCS, Telekom, Roel, etc.
 în funcţie de activitatea curentă a unităţii, la cererea conducerii, salariatul va îndeplini orice alte sarcini care au legătură directă cu obiectivul postului ocupat;

CERINTE

- rezistenţa la mediu de lucru solicitant.
- bune abilităţi de planificare, organizare, coordonare;
- atenţie la detalii, atenţie distributivă;
- capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare;
- abilitatea de a-şi atinge obiectivele în termenul stabilit.
- Cunostinte necesare : Windows, Word, Excel;
- Limbi straine: engleza (scris si vorbit)

Martifer Metallic Constructions is leader in the Iberian Peninsula and one of the sector's reference players in Europe.

It carries out projects with a high incorporation of metallic structures made from steel, aluminium and glass facades, and stainless steel solutions, while also working in the production of components for wind energy, petroleum and gas.

With a solid industrial presence in the markets in which it is present, its production capacity exceeds 80,000 annual tonnes of metallic structures. It also has a plant which allows the annual production of more than 180,000 sqm of aluminium.

With a diversified portfolio, it looks to find the best engineering solution for each project, so as to allow for the optimisation of resources and consequent reduction of costs and the compliance of deadlines.

Mainly aimed at leading highly complex projects, Martifer Metallic Constructions bases its development strategy on differentiation through quality engineering.

SIZE

Martifer Metallic Constructions has more than 2,000 employees around the world.

With industrial presence in Portugal, Romania, Australia, Brazil and Angola, it already has a covered area of 215,000 m². Looking for leadership in all the markets in which it is present, the company bases its development strategy on quality engineering.