Asistent administrativ

S.C. T&C Document Expert S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recepționează comenzile din partea clienților firmei - persoane fizice sau juridice, le inregistrează intr-un soft de CRM (Customer Relationship Management), le alocă traducătorilor pentru traducere, verifică lucrarea tradusă, aranjează în pagină (nu sunt necesare abilități specifice traducătorului), le transmite ulterior clienților, facturează serviciile - organizarea, planificarea, monitorizarea, evaluarea proiectelor de traduceri alocate echipei de traducatori externi - PFA (inclusiv verificarea facturilor acestora către companie);
- Desfășurarea activității de vânzare (discuție preliminară, prezentare ofertă/proiect, încheiere contract);
- Concepe, transmite oferte personalizate la client (în baza nevoilor identificate ale clientului);
- Managementul relației cu clienții (socializare, networking);
- Managementul feedback-ului din partea clientului în vederea îmbunătațirii permanente a serviciilor oferite;
- Conceperea și implementarea programelor integrate de loializare, comunicare și fidelizare, precum și a celor de e-mail marketing, oferte, newslettere;
- Facilitarea unui flux continuu de informație între client și companie;
- Managementul documentelor;
- Căutarea noilor traducatori pe internet, la nevoie;
- Legalizarea traducerilor la birourile notariale colaboratoare (deplasare până la notarul din apropiere);
- Apostilare/supralegalizare documente - la nevoie (deplasare până la aceste instituții);
- Coordonarea activității curierilor și îndeplinirii corecte a procedurilor de către curieri;
- Păstrarea unei evidențe clare a tuturor documentelor primite din partea colaboratorilor atât in format fizic cât și în format electronic;
- Gestionarea documentelor de contabilitate primară.

CERINTE

- Angajare pe termen lung;
- Domiciliul stabil în București;
- Experiența similară minim 2 ani;
- Studii liceale/superioare absolvite;
- Disponibilitate pentru program prelungit, la nevoie;
- Abilități de vânzare și negociere;
- Comunicarea si persuasiunea;
- Orientare către client;
- Ambiţie, perseverenţă, perfecţionism;
- Cazier fără antecedente penale;
- Limba engleză (scris, vorbit - mediu spre avansat) ;
- Abilități foarte bune IT (word, excel, internet);
- Proactivitate;
- Abilități interpersonale, persoana organizată, ordonată, amabilă, fire deschisă;
- Abilități foarte bune de time management și organizare;
- Abilitatea de a gândi analitic și de a invăța repede;
- Orientare către soluții/ management prin obiective;
- Munca de echipă;
- Optimism;
- Etică și loialitate;
- Preocupare pentru dezvoltare continua;
- Loialitate, confidenţialitate, implicare;
- Capacitatea de a lucra in condiţii de stres, respectarea deadline-urilor;
- Persoana nefumătoare
- Program de lucru: 9.00 - 17.00 (luni-vineri);
- Job back-office.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Laptop, smartphone, mașina de serviciu;
- Transport decontat;
- Bonusuri pentru realizări deosebite;
- Bonusuri anuale de performanță;
- Recompensarea loialității (vechime in muncă);
- Posibilitate de a lucra intr-o echipă dinamică, orientată către performanța.

Suntem o echipa bine inchegata de profesionisti in domeniul lingvistic şi juridic. Serviciile noastre sunt destinate romanilor de pretutindeni care necesita reprezentanta la diverse autoritati, instante si institutii din orice colt al Romaniei in scopul obtinerii si pregatirii diferitor documente si acte. Apeland la noi, se poate obtine un set de documente perfect utilizabile in strainatate, traduse cu acuratete in limba tarii de destinaţie, legalizate conform cerintelor dreptului international si acceptate garantat de autoritatile statului pentru care au fost pregatite.