ASISTENT ADMINISTRARE VANZARI

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea de facturi proforma, contracte si transmiterea facturilor;

- Transmiterea de comenzi catre furnizori;

- Completarea de documente/formulare tip in functie de discount, modalitati de plata, costuri speciale etc.;

- Transmiterea documentatiei aferente comenzii (contract, copie plata);

- Intocmirea fiselor de gestiune;

- Urmarirea transporturilor, a inmatricularii vehiculelor, a importurilor;

- Intocmirea si urmarirea diverselor acte, documentatii pentru importul sau exportul vehiculelor;

- Realizarea diverselor proceduri de inmatriculare provizorie a vehiculelor sau de transport carosier;

- Intocmirea diverselor rapoarte de comenzi, facturari, comisioane;

- Indeplinirea formalitatilor de antrepozit vamal (intrare/scoatere din antrepozit, urmarire stoc, limita scrisoare de garantie)

CERINTE

- Studii superioare - profil economic

Limbi straine:
- franceza - nivel avansat
- engleza - constituie avantaj

-Operare PC Misrosoft Office, programe de gestiune-avantaj

Calitati personale :

- Atentie
- Organizare
- Precizie
- Dinamism
- Initiativa
- Rapiditate
- Spirit analitic
- Comunicare

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.