Asistent/a Departament Vanzari si Management Contracte

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sustine activitatea zilnica specifica din cadrul departamentului
- Pregateste si sustine realizarea de oferte comerciale ( redactare )
- Pregateste documentele necesare participarii la licitatii specifice activitatii societatii
- Pregateste materiale de prezentare pentru activitatile curente ale inginerilor de vanzari si ale sefului de departament
- Efectueza lucrari in Excel si Word ; la solicitarea sefului de departement si impreuna cu acesta, pregateste prezentari in Power Point;
- Asigura interfata cu clientii societatii, in situatia in care ceilalti colegi din departament sunt pe teren sau implicati in alte activitati specifice departamentului
- Asigura distribuirea corespondentei departamentului
- Asigura si se ingrijeste de necesarul de rechizite la nivelul departamentului
- Asigura si gestioneaza intrarile si iesirile de documente din cadrul Departamentului
- Mentine si raspunde de ordinea in cadrul documentelor, comenzilor si contractelor gestionate de departament
- Propune noi solutii de imbunatatire a activitatii in cadrul departamentului ( din punct de vedere public relations si administrativ )
- Propune prioritatile in agenda de lucru a sefului de departament
- Prezinta rapoarte de activitate catre superiorul direct
- Desfasoara alte activitati administrative in cadrul departamentului, cu aprobarea sefului de departament.

CERINTE

- Experienta pe un post similar constituie un avantaj, ambitie si dorinta de a invata si a se dezvolta in cadrul unei firme dinamice si in ascensiune;
- Studii medii (studiile superioare constituie un avantaj);
- Cunoasterea limbii Engleze;
- Cunostinte operare PC- MS Office (Excel, Word, Power Point); Internet, Emailing;
- Persoana comunicativa, deschisa, organizata, motivata si orientata catre client;
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
- Orientare catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil.

BENEFICII OFERITE

- conditii de munca foarte bune intr-un colectiv tanar, pachet salarial atractiv ( salariu + bonuri masa+ posibile bonusuri pe obiective ).

PERSPECTIVE Group - Consultanta Resurse Umane, Recrutare, Executive Search, Head Hunting, Consiliere.