Asistent(a) comercial(a) limba franceza

Docte Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea comenzilor de la clienti si introducerea acestora in sistem.
Transmiterea comenzilor catre fabrica, pentru lansarea in productie.
Mentinerea legaturii cu clientii prin mail, telefon si fax, privind comenzile in curs sau alte informatii necesare.
Intocmirea actelor necesare pentru facturare in momentul livrarii.
Traduceri aferente detaliilor din comenzi sau alte documente.
Participarea la targuri interne sau internationale (Paris, Koln, Milano).

CERINTE

Cautam o persoana calma, serioasa, responsabila si foarte bine organizata.
Este esential sa vorbeasca limba franceza si limba engleza - la nivel avansat (scris, citit si conversational), se va interactiona zilnic cu clientii externi ai firmei.
La fel de important este sa fie o persoana comunicativa, pozitiva si agreabila, asa cum este si echipa din care va face parte.
Constituie un avantaj important experienta in domeniul administrativ si/sau comercial.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie de productie cu o experienta de peste 20 de ani in Romania.
Fabrica se afla in si are aproximativ 100 de angajati.
Sediul firmei este in Bucuresti, in zona Calea Mosilor, iar echipa de la sediu - desi nu mare (7 persoane) - este unita, stabila si entuziasta

Intr-o lume in care oamenii si organizatiile au o viziune simplista si statica, dorim sa promovam o imagine complexa si cuprinzatoare a ceea ce inseamna 'fuziunea intre oameni si companii'.
Organizatiile de masa sunt din ce in ce mai axate pe mecanizare si pe standardizarea oamenilor, aspecte care conduc la disparitia caracteristicilor individuale. In contrast, punem accentul pe puterile intelectuale si spirituale ale omului.

Noi credem în Organizatiile cu un suflet!

Noi credem in Oameni!

​Ne dorim sa avem o noua abordare pe piata recrutarii.
Ofertele noastre sunt adaptate la cele mai recente tendinte de evolutie ale pieței. Consultantii nostri lucreaza cu pasiune si din pasiune.

Cautam intotdeauna solutii intelepte pentru a crea 'Fuziunea intre Oameni si Companii'.

Suntem implicati, creativi, flexibili si motivati de a finaliza cu succes orice proiect!

www.docte.ro