Art Director

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) preia propunerile de comunicare aprobate de Departamentul de Creatie si Strategie si departamentele superioare pentru realizarea de propuneri grafice,
b) discuta cu ceilalti colegi din Departamentul Creatie si Strategie alternativele privind directiile creative aferente fiecarui proiect,
c) creaza framework-uri care sa permita flexibilitatea dezvoltarii elementelor de design si grafica pentru scalarea cu usurinta a layout-urilor,
d) transmite imediat persoanelor ce ocupa pozitia de Account Director spre evaluare, solicitarile primite de la client si discuta cu acesta cea mai potrivita solutie pentru client,
e) contribuie la dezvoltarea de content pentru canalele de comunicare folosite
f) ofera suport clientilor in intelegerea solutiilor grafice furnizate

CERINTE

Competente si cunostinte:
a) în prelucrarea si editarea de imagini,
b) în arte vizuale,
c) în simbolistica,
d) de web usability,
e) de limba engleza,
f) utilizarea pachetelor de programe (MS Office, OpenOffice), precum si a programelor: Photoshop, Illustrator, Fireworks, Freehand,Flash, Adobe Acrobat
h) de folosire a restrictiilor grafice impuse de: Internet Explorer, Modzila-Firefox, Chrome, Outlook, Gmail, Hotmail, Yahoo si alti clienti de e-mail importanti,
i) în cunoasterea principiilor si proceselor implicate în serviciile catre clienti si persoane precum: evaluarea nevoilor clientilor, îndeplinirea standardelor de calitate în ceea ce priveste serviciile si evaluarea satisfactiei clientilor,
j) De grafica si design: cunosterea principiilor de grafica si design precum si a trendurilor in domeniu
k) privind structura si continutul limbii române incluzând aici întelegerea si scrierea cuvintelor, respectarea regulilor de compozitie si gramatica,
l) în comunicare si media, precum: cunostinte legate de webdesign, comunicare, tehnici si metode de diseminare eficienta a informatiilor pe internet si e-mail, respectiv metode alternative de informare prin mijloace scrise, orale si vizuale,
m) în matematica: aritmetica, algebra, geometrie, calcul, statistica si aplicatiile acestora,
n) în utilizarea calculatoarelor si în electronică, respectiv cunoasterea aplicatiilor de editare de text, prezentare, editare imagini.

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.