Arhivar

Uti Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
Activități specifice procesului de arhivare fizică a documentelor:
• Activități legate de lucrarea de întocmire a nomenclatorului;
• Preluarea documentelor, constituirea dosarelor de arhivă, inventariere și evidență a documentelor intrate-ieșite, in depozitul de arhivă;
• Activități legate de întocmirea lucrării de selecționare;
• Activități legate de folosirea documentelor;
• Activități legate de asigurarea conditiilor de păstrare a documentelor;
• Alte activități specifice.

Se asigura transportul catre sediul nostru din Ciorogarla
• Alte activități specifice.-

CERINTE

Cerințe:
• Studii medii/superioare;
• Cursuri/atestări specifice postului: Certificare de Arhivar – cerință obligatorie;
• Experienţa profesională: minim 2 ani în activități similare;
• Cunoașterea Legii 16/ 1996 cu modificările și completările ulterioare și a Instrucțiunilor de aplicare;
• Capacitatea de a livra o muncă de calitate, cu obținerea de performanță intr-o muncă repetitivă;
• Abilități de operare aplicații software și echipamente de scanare și fotocopiere;
• Capacitatea de a respecta regulamente și proceduri specifice;
• Foarte bună atenție la detaliu;
• Abilități de cooperare și lucru in echipă;
• Persoană conștiincioasă, riguroasă, amabilă, calmă, flexibilă, autonomă;
• Cunoștințe de utilizare calculator: MS Office - Word, Excel, Outlook; Internet;
• Cunoștințe de limba engleză – nivel începator.

BENEFICII OFERITE

UTI is a holding of powerful and flexible companies, capable of offering a wide and complex range of customized products and services.
UTI has a 21-year long experience on the national and international markets, its competencies in various fields are covered by its 4 business lines: Homeland and Defense Security, Information Technology and Communications, Traffic Management,
Construction and Facility Management and provides turnkey solutions for transportation, energy, oil & gas industry, government, local authorities, financial institutions, corporations and commercial sites. For the next five-year long period UTI has established bold strategic goals, such as listing to an European stock exchange and getting international brand recognition.