Area Sales Manager - judetele: Bucuresti, Prahova, Brasov, Ialomita si Buzau (medicamente si produse de uz veterinar)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaza in zona arondata strategia companiei. Aduce feedback din teritoriu si eventual, participa cu propuneri la elaborarea strategiei companiei. Actioneaza pentru optimizarea performantei reprezentantilor de vanzari din subordine (3 personae) pentru a atinge tintele stabilite.

Responsabilitati:
• organizarea activitatii echipei in subordine;
• supervizarea activitatii reprezentantilor de vanzari (raportare, motivare, training);
• solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii;
• managementul relatiilor cu clientii cheie din zona respectiva;
• propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
• permanenta actualizare a informatiilor despre piata si concurenta;
• colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii;
• indeplinirea bugetelor si participarea la efectuarea acestora si a forecast-urilor;
• dezvoltarea retelei de clienti in zona alocata;
• recrutarea reprezentantilor de vanzari in zona alocata;
• instruirea si coordonarea reprezentantilor de vanzari subordonati.

CERINTE

• absolvent de facultate; facultatea veterinara este un real avantaj
• cunostinte de operare calculator;
• experienta in vanzari pe o pozitie de reprezentant de vanzari sau manager de zona;
• aptitudini de coordonare a unei echipe (potential de leader, experienta anterioara de coordonare).
Profil:
• abilitati de negociere, persuasiune;
• abilitati de conducere;
• abilitati de analiza;
• foarte bune abilitati de comunicare;
• disponibilitate pentru a calatori.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d