AREA SALES MANAGER - farma

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementeaza strategia de afaceri
- indeplineste obiectivele cantitative si calitative, urmarind criteriile trasate de companie
- coordoneaza forta de vanzari Retail
- organizeaza si conduce sedintele de vanzari
- colecteaza si analizeaza datele de piata, informatiile, tendintele, si oportunitatile de dezvoltare
- raporteaza periodic rezultatele activitatii superiorului direct
- dezvolta piata in care compania isi desfasoara activitatea
- reprezinta compania in fata clientilor cheie, construieste si dezvolta o relatie buna cu clientii cheie
- monitorizeaza nivelul de stoc (turnover si DSI) la nivel de producator/portofoliu, asigurandu-se ca se incadreaza in obiectivele setate si evaluate lunar
- monitorizeaza nivelul de stoc critic si nivelul produselor expirate, propunand metode de diminuare ale acestora.

CERINTE

- studii superioare
- experienta in vanzari si in coordonare min 3 ani
- experienta in pozitie similara minim 2 ani
- experienta in piata farma - este un plus
- cunostinte solide operare PC (pachet MS Office)
- bune abilitati de comunicare si relationare
- abilitati de negociere
- capacitate de analiza
- creativitate, capacitate de solutionare probleme
- permis de conducere categoria B.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d