Area Sales Manager

DIGITECH IND SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti
- promovarea echipamentelor si serviciilor companiei
- dezvoltarea retelei de clienti
- negocierea si supervizarea derularii contractelor
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor de parteneriat cu clientii companiei
- realizarea targetelor de vanzari
- raportarea saptamanala/lunara despre indeplinirea obiectivelor
- investigarea clientilor noi precum si zonelor noi pentru vanzarea echipamentelor si pentru optimizarea proceselor existente;
- intocmirea si dezvoltarea strategiei de abordare a clientilor (vizite, telefoane, email, prospectare, etc.);
- desfasurarea vizitelor periodice la clienti pentru a construi relatii pe termen lung;
- planificarea si analiza propriei activitati
- planificarea si executarea raportarilor precum si a prognozei debitorilor
- implementarea si supervizarea activitatilor promotionale initiate de companie.

CERINTE

- experienta in vanzari minim 3 ani
- foarte bune abilitati de comunicare, planificare, negociere, vanzare, analiza;
- disponibilitate pentru deplasari
- carnet de conducere categoria B
- proactivitate sporita;
- capabil/a sa lucreze atat in echipa cat si individual;
- persoana dinamica, orientata spre rezultate;
- abilitati de prezentare a produselor.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv
- masina de serviciu
- laptop si telefon mobil
- mediu de lucru profesional intr-o echipa tanara si dimamica

Digitech Ind este o companie importatoare si distribuitoare de echipamente pentru sistemele de securitate ( sistem de supraveghere, sistem detectie incendiu, sistem control acces, sistem antiefractie). Cu un portofoliu vast de clienti activi in toata tara , Digitech Ind se adreseaza fiecarei firme care are ca obiect de activitate instalarea sistemelor de securitate.