Area Sales Manager

World of Hand Tools

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Studii medii absolvite;
- Experienta in vanzarea sculelor de mana si/sau produse similare , cunoasterea clientilor si specificul pietei din Romania;
- Rezistenta la stres si lucru sub presiune, bun negociator, bun vanzator;
- Persoana cu initiativa si orientate catre rezultat;
- Cunostinte tehnice – cunoasterea sculelor si uneltelir de mana si materialelor de constructii;
- Cunostiinte de operare PC: MS Office - Excel, Word, Internet;
- Abilitati de a lucra individual si in echipa, gandire analitica, aptitudini de prezentare, convingere si negociere cu partenerii, loialitate si amabilitate.
- Permis de conducere categoria B, fara cazier rutier;
- Cazier judiciar curat;
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunoasterea limbii ruse se va considera un avantaj.

CERINTE

- Vanzari directe de scule de mana catre clientii corporativi ai companiei: feronerii, depozite si magazine pentru materiale de construcții, magazine pentru piese auto si companii de distributie;
- Punerea in aplicare a politicii comerciale globale a companiei pentru impunerea si imbunatatirea prezentei produselor pe piata in zona alocata;
- Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea desfasurata.

BENEFICII OFERITE

-Masina de serviciu;
- Telefon mobil de serviciu;
- Job dinamic si atractiv;
- Schema motivanta de remunerare: remunerare fixa plus bonusuri (dupa perioada de proba);
- Contract de munca legal;
- Mediu de lucru placut.

World of Hand Tools SRL este partener al unui holding international cu o cifra de afaceri de peste 500 mil. de dolari, cu peste 4000 de angajati si 19 ani de experienta in comertul cu scule si unelte electrice si de mana, produse pentru gradinarit si produse pentru uz caznic. Printr-o retea de complexe depozito-logistice, holdingul acopera integral teritoriile Rusiei, Ucrainei, Kazahstanului, Bulgariei si Braziliei.
Aplicam o politica comerciala activa, destinata crearii unei baze comerciale de clienti corporativi. In indeplinirea unui plan strategic pentru dezvoltarea unor activitatii comerciale in Romania cautam sa recrutam un angajat pentru postul de Area Sales Manager pentru Bucuresti.