Area Sales Manager

Editura Delfin

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
Cunoasterea, prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei; cunoasterea concurentei
Deplasarea in tara in vederea prezentarii produselor
Urmarirea realizarii planului de vanzari
Activitati de Customer Care pentru clienti: solicitari, sesizari, reclamatii, incidente livrare produse
Urmarirea comenzilor facute de catre clienti si incasarea sumelor aferente la termenele stabilite
Intocmirea situatiilor de vanzari
Comunicarea eficienta cu toate departamentele de suport: operational, logistic si administrativ pentru a putea oferi servicii de inalta calitate clientilor
Realizarea rapoartelor periodice de activitate

CERINTE

Studii superioare absolvite
Experienta de lucru in vanzari 3-5 ani
Bune cunostinte de utilizare computer:Word,Excel,Power Point,Internet Explorer
Bune abilitati de comunicare
Bune abilitati de planificare, organizare si concentrare pe rezultate
Persoana dinamica, optimista, cu abilitati de a genera idei si solutii
Seriozitate, punctualitate, responsabilitate
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Comision din vanzari
Bonus de performanta
Telefon
Masina de serviciu
Pentru deplasari se asigura cazare si diurna
Asigurare medicala

DESCRIEREA FIRMEI

Editura Delfin are ca principala
activitate editarea si difuzarea de auxiliare didactice pentru gimnaziu si
liceu.

Misiunea noastra este aceea de a veni in sprijinul elevilor cu auxiliare didactice, elaborate dupa programa scolara aprobata de Ministerul Educatiei, Cercetarii si Inovarii ce urmaresc structura
manualelor in vigoare.