Area Sales Manager

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie internationala care activeaza in domeniul utilajelor si echipamentelor de contructii, recrutam o pozitie de:

AREA SALES MANAGER
Care sa dezvolte si sa coordoneze proiecte si oportunitati de dezvoltare pe zona alocata.
Cerintele postului:
Indeplirea tintelor de vanzari stabilite de conducerea companiei
Identificarea potentialilor clienti conform strategiei companiei
Intretine relatiile cu clientii din portofoliul companiei conform strategiei companiei
Intocmeste fise de client si dezvolta baza de date a companiei
Intocmeste oferte tehnico – comerciale pe baza informatiilor furnizate de catre managementul companiei si conform cadrului de ofertare stabilit de catre management
Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale conform regulilor interne ale companiei
Raporteaza saptamanal si lunar activitatea de vanzari confom regulamentului intern al Departamentului Comercial
Colaboreaza cu celelalte departamente ale companiei pentru indeplinirea obiectivelor calitative si cantitative ale activitatii comerciale conform strategiei companiei
Participa la organizarea evenimentelor de promovare a companiei : conferinte, targuri, expozitii, etc
Desfasoara activitati de promovare catre clientii actuali si potentiali ai companiei

CERINTE

Permis de conducere CAT-B
Limbi straine : Engleza - nivel mediu
Cunostiinte PC
Minim 5 ani in domeniul vanzarilor
Abilitati tehnice in domeniul echipamentelor specializate
Studii de specialitate: tehnice , comerciale

BENEFICII OFERITE

Daca sunteti o persoana independenta si va imaginati viitorul professional intr-o companie inovatoare si de perspectiva, va invitam sa aplicati on-line. Vom contacta doar candidatii potriviti pentru aceasta pozitie in maxim 4 saptamani.
Toate condidaturile sunt tratate confidential

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro