Area Manager Romania

Lifecare Essentials GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

În momentul de față dorim să ne lărgim echipa cu o persoană care să introducă linia de produse noi, cu precădere suplimenții nutritivi, pe piața din România. Poziția necesită un minim de 20/25 ore de muncă pe săptămână, negociabil.

Responsabilități
Introducerea și plasamentul produselor pe piața din România
Managementul relațiilor cu farmaciile
Managementul relațiilor cu distribuitorii și clienții publici
Raportează managerului de divizie

CERINTE

Cerințe
Aptitudini de comunicare și negociere, excelente în limba română și engleză
Cunoștiințe în management de produs
Aptitudini de prezentare a produsului
Carnet de conducere

Vor fi preferați candidații care au abilități de:
Planificare a unei liste de activități și raportare
Muncă bazată pe interpretarea datelor pieței

Caracteristici personale
Flexibilitate la o gamă variată de sarcini
Muncă eficientă în condiții de stress și cu termene fixe
Orientare spre client
Implementarea de feedback
Munca pe strategii planificate și implementarea de operațiuni
Detaliat în raportare
Deschis să călătorească în țară

BENEFICII OFERITE

Ce oferim
Un salariu de minim 300 euro, plus bonusuri de vânzare, negociabil
O echipă tânără, ambițioasă și internațională
Conexiuni cu experți și traininguri în domeniu
Un mediu de lucru stimulant, în continuă mișcare
Șansa de a aduce un produs nou pe piața din România

Lifecare Essentials este o companie internațională bazată în Viena, cu focus pe Austria, România și Moldova. Noi creăm și producem o aplicație mobilă pentru a monitoriza stilul de viață, o linie de suplimenți nutritivi de ultimă generație și platforme informative online.