Application Administrator

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCURTA DESCRIERE A POSTULUI:

Managementul aplicatiilor si serviciilor de business pe intreaga durata de viata a acestora. Asigura suport si mentine aplicatiile si serviiciile operationale la un nivel normal si joaca un rol important in design-ul, testarea si imbunatatirea aplicatiilor si serviciilor ca parte a serviciilor IT.

RESPONSABILITATI:

Mentinerea in stare de functionare a aplicatiilor de business ale companiei;
Asigurarea functionarii optime a aplicatiile din companie;
Actualizarea versiunilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate;
Asigurarea protectiei datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor;
Crearea si actualizarea documentatiei referitoare la utilizarea si intretinerea aplicatiilor;
Perfectionarea continua a cunostintele din domeniul de specialitate;
Oferirea de suport utilizatorilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate.

CERINTE

Experienta de minim 3 ani in administrarea si dezvoltarea aplicatiilor/serviciilor bazate pe platformele Microsoft Project Server si Microsoft Sharepoint Server;
Cunostinte in dezvoltarea de aplicatii in tehnologie .NET (2.0 – 4.0) - aplicatii windows si web (C#.NET, ASP.NET, javascript);
Cunostinte in folosirea SharePoint Designer si Visual Studio;
Cunostinte aprofundate in crearea de proceduri stocate și query-uri pentru raportare SQL (limbaj T-SQL);
Cunostinte in dezvoltarea de rapoarte in SQL Server Reporting Services;
Experienta relevanta in dezvoltare SQL (limbaj T-SQL);
Certificari relevante obtinute pe platformele Microsoft de aplicatii (Project Server, Sharepoint Server);
Cunostinte in securizarea aplicatiilor, datelor si comunicatiilor;
Cunostinte minime in administrarea sistemelor de operare Windows Server;
Experienta de coordonare proiecte;
Studii superioare intr-unul din domeniile: electronica, informatica, automatica, matematica;
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).