Antrenor fitness/ Personal trainer studio Xbody SPEEDGYM XBODY

SPEEDGYM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul antrenorului este sa ajute clientul sa dobandeasca o forma fizica de invidiat cu aparatura de specialitate, sa se asigure ca exercitiile sunt executate in conditii de siguranta cu aparatura X-Body, prin tehnologia EMS.

Responsabilitati:
- cunoasterea in detaliu a conceptului de antrenament EMS, coordonarea antrenamentelor, motivarea clientului.

CERINTE

Stiinte in domeniul sportiv/kinetoterapeut/maseur
-Atestat in domeniul sportiv
-Calitatea de a motiva si a face clientul sa se simta bine in timpul antrenamentului.
-Antrenorul trebuie sa fie in contact direct permanent cu clientul.
-Candidatul ideal trebuie sa aiba o constitutie atletica.
-La SpeedGym rezultatele si imaginea conteaza! Un antrenor bun este egal cu rezultate bune si clienti multumiti.
-Antrenorul este imaginea firmei si trebuie sa fie mereu un exemplu bun.
-Antrenorul este motivat si invata zilnic noutati ca sa mearga inainte.
-Candidatul ideal trebuie sa aiba experienta in stiinte sportive,nutritive, suplimente, motivatie, psihologia omului si vanzari pentru o buna colaborare cu clientul.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu atractiv ( in functie de performantele fiecaruia )
- mediu de lucru modern intr-o echipa tanara.

Speedgym este un studio X-Body care dispune de personal calificat , antrenori cu experienta care asista clientul in cadrul sedintelor de antrenament pentru atingerea obiectivelor stabilite, intr-un timp cat mai scurt. Rolul antrenorului este, de asemenea, sa se asigure ca exercitiile sunt executate in conditii de siguranta.
De asemenea, oferim si servicii de masaj anticelulitic, de relaxare, cu bambus, radiofrecventa, cavitatie si multe alte proceduri de infrumusetare.