Angajez Ospatar, Barman, bucatar

Iulius Caffe

Job expirat

RESPONSABILITATI

Posturi disponibile:
- 2 posturi ospatar(preferabil fata cu experienta in domeniu)
- 1 post barman/barista(cu experienta in domeniu)
- 1 post bucatar

RESPONSABILITATI Ospatar:
-Intampina clientii la intrare in local
-Ofera clientilor lista cu meniul, detalii referitoare la continutul acesteia si face recomandari privind formularea comenzii
-Efectueaza curatirea locului de munca in vederea inceperii activitatii
-Verifica si pregateste mobilierul, echipamentul si obiectele de inventar pentru servirea clientilor
-Intocmeste comanda, o transmite la bucatarie si apoi serveste preparatele culinare imediat ce au fost pregatite
-Serveste bauturi alcoolice si nealcoolice conform comenzii clientului
-Debaraseaza mesele dupa fiecare fel de mancare
-Intocmeste nota de plata corespunzatoare comenzii clientului, o prezinta acestuia si incaseaza correct contravaloarea serviciilor oferite.
-Pregateste locul de servire pentru o noua comanda

CERINTE

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele CERINTE:
• Aspect fizic placut si ingrijit
• Obligatoriu experienta in domeniu
• Orientare catre client
• Atitudine pozitiva, indemanare
• Bune abilitati de comunicare si relationare
• Lucru in echipa, dar si individual
• Disponibilitate pentru lucru in ture (2 zile lucratoare cu 2 zile libere)
• Persoana integra si responsabila

DESCRIEREA FIRMEI

Cafenea-Terasa-Lounge