Angajez inginer proiectant autovehicule rutiere

S.C. ROMPRIM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• elaborează desene de ansamblu după datele primite de la şeful de atelier;
• urmăreşte, în execuţie, realizarea prototipului, ţine evidenţa modificărilor survenite în această fază;
• decide termene de predare a desenelor date spre execuţie desenatorilor;
• răspunde de respectarea standardelor şi normelor în vigoare la documentaţia realizată;
• răspunde de realizarea documentaţiei conform cerinţelor impuse prin procedura de sistem "Controlul proiectării";
• modernizează produsele în urma analizei datelor primite de la activităţile de marketing şi service;
• proiectează produse noi conform Manualului Calităţii, P.S. Controlul Proiectării, P.O. Validarea proiectului;
• repartizează lucrările de proiectare şi reproiectare la membrii colectivului;
• verifică documentaţia executată de ceilalţi membrii ai colectivului;
• se deplasează semestrial la beneficiari pentru observaţii asupra comportării, în exploatare, a produselor proiectate;
• răspunde de respectarea termenelor de predare, date de şeful de atelier;
• răspunde de respectarea standardelor şi normelor în vigoare la proiectele elaborate;
• răspunde de modificările efectuate la produsele proiectate în cadrul colectivului;
• răspunde de implementarea, în activitatea colectivului, a normelor ce decurg din procedura de sistem "Controlul Proiectării" şi a procedurii operaţionale "Validarea proiectului";
• să-şi însuşească şi să respecte normele de protecţie a muncii, măsurile de aplicare a acestora şi să desfăşoare activitatea în aşa fel încât să nu expună la pericol şi accidentare sau îmbolnăvire profesională atât propria persoană cât şi ceilalţi salariaţi;
• să aducă la cunoştinţa conducătorului locului de muncă orice situaţie care constituie pericol de accidentare sau îmbolnăvire profesională precum şi accidentele de muncă suferite de propria persoană sau alţi salariaţi;

CERINTE

Studii superioare de specialitate
Experienta in proiectarea caroseriilor auto minim 3 ani
Cunostinte avansate calculator

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa