angajare secretara

Federatia Columna

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rezumatul postului:
- realizarea colectionarii si transcrierii corespondentei, proceselor verbale si rapoartelor, la calculator; selectionarea si expedierea corespondentei si a altor documente; executarea lucrarilor de birou de importanta limitata cum sunt: clasarea dosarelor, utilizarea de fotocopiatoare sau pastrarea si operarea in diverse registre de evidenta; furnizarea de informatii clientilor in legatura cu activitatea si programul organizatiei; asigurarea de protocol.

Atributii si responsabilitati:

- primirea, inregistrarea si repartizarea corespondentei in interiorul organizatiei;
- ridicarea si expedierea corespondentei la destinatari;
-inregistrarea hotararilor si deciziilor luate de conducere, aplicarea stampilei si repartizarea acestora la compartimentele firmei;
- pastrarea stampilelor;
- pastrarea si operarea in registrul cu evidenta delegatiilor din cadrul organizatiei;
-pastrarea si operarea in registrul cu evidenta dispozitiilor conducerii;
- primirea persoanelor care doresc sa ia legatura cu conducerea, asigurarea de protocol;
-tinerea evidentei timbrelor postale;
- asigurarea legaturilore telefonice in interiorul si exteriorul societatii;
- primirea si transmiterea notelor telefonice;
- tehnoredactare de documente.

CERINTE

-experienta in munca constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- carduri de reduceri

DESCRIEREA FIRMEI

federatie sindicala